Osobní

Mám blog.

A nikdy jsem si nemyslela, že ho budu mít. Ale život mi v posledních letech přináší různé výzvy, tak proč to nezkusit! V květnu 2019 jsem na instagramu založila profil „Pediatrie_s_laskou“ a začala psát příspěvky na „mudr-mateřské“ téma. Dostalo se mi krásné zpětné vazby, počet sledujících stále narůstá. A tak jsem se rozhodla psát i delší verze příspěvků sem na blog, kde budou články přehlednější a bude se k nim dát lépe vracet.

Co by se tak hodilo napsat do úplně prvního článku?

Jmenuji se Martina, jsem lékařka a momentálně hlavně máma. Je mi čerstvých třicet. Mám skvělého manžela a rodinu, která mě vždy podporovala. V květnu 2017 se nám narodila naše první dcera, a od té doby je náš život mnohem barevnější!

S vlastním mateřstvím se najednou objevila spousta otázek, které jsem musela řešit. Na některá témata jsem se také začala dívat úplně jinak, hledala jsem různé varianty a možnosti, které by dceři (a mně) vyhovovaly. A tak jsem se rozhodla moje poznatky zpracovat veřejně jako inspiraci pro další maminky.

Mohla bych sem napsat svůj profesní životopis, ale ten o mně nic neřekne a ani nedokáže přiblížit, s čím vším jsem se ve své praxi potkala. Necelé tři roky práce na dětském oddělení malé krajské nemocnice mi daly opravdu mnoho! Jako naivní absolventka jsem si vše malovala v mnohem světlejších barvách, realita byla často z úplně opačného „spektra“. Ne vždy to bylo jednoduché, ale byla to obrovská životní zkušenost a příležitost. Stejně tak jako vlastní mateřství, které mi ukázalo, jak moc může člověk milovat, co všechno může zvládnout a dokázat.

Pediatrii jsem chtěla dělat už od malička a je to vlastně můj dětský splněný sen, i když teď od něj si dávám pauzu. Jsem snílek a kreativec, velkou část života jsem něco tvořila rukama. Je to pro mě zdroj radosti a kreativního vyžití se. Mám ráda dobrou kávu, hořkou čokoládu a bílé víno. Umím být příšerně líná, ale když chci, dokážu zabrat a zvládnout spoustu věcí. Sama někdy nevím, neznám odpověď a tápu, především ve výchově. A tak hledám, čtu, vzdělávám se.

MILUJU svoji rodinu, hlavně ty dva, vedle kterých mám tu možnost každý večer usínat. A jsem neskutečně vděčná, že máme zdravou dceru.

A proč „Pediatrie s láskou“? Děti jsou a vždy byly moje láska. Skoro tři roky práce na dětském oddělení mě přesvědčily, že obor jsem si vybrala správně. Ale zorientovat se v množství názorů, pouček, doporučení, odborných dat, ale i ve zkušenostech ostatních maminek je velmi náročné, a tak bych ráda ukázala, podle čeho a jak se rozhoduji já, vyvrátila některé mýty a některé čtenáře třeba inspirovala.

Mým snem je mít jednou vlastní praxi, kde budu dělat medicínu s láskou a respektem k dětem a jejich rodičům.

2 komentáře

  • Jana

    Děkuju moc za všechny informace i se zdroji. Krásně se to čte a zároveň mě Vaše články zvládají uklidnit 🙂 (což se teď 10 dní po porodu nedaří mnohdy ani manželovi, který je jinak 100% oporou).

    • Pediatrie s láskou

      dobrý den, děkuji za pochvalu. Bude dobře, ten hormonální koktejl po porodu je vážně silný, sama jsem si prošla horskou dráhou, manžel nechápal, co se děje, já taky ne… Všechno se srovná, nebojte! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *